Законопроект ️2️⃣1️⃣3️⃣2️⃣ “Про СТВОРЕННЯ СПРИЯТЛИВИХ УМОВ НА АВТОРИНКУ”

Ми розглянемо новий законопроект №2132, з назвою «Про створення сприятливих умов на авторинку», який стосується принципів оподаткування деяких операцій з автотранспортом. Це перша ініціатива в Раді 9-го скликання на таку тематику. Якщо цей документ стане законом у тому вигляді, в якому його зареєстровано, тоді ряд товарів буде звільнено від оподаткування акцизним збором при імпорті або переобладнанні.
Ось перелік цих позицій:
* Кузови (вживані, також нові для автозаводів) для легкових автомобілів;
* Мотоцикли;
* Автомобілі легкові;
* Причепи та напівпричепи;
* Автобуси;
* Вантажні автомобілі;
*Електромобілі та гібриди;
*Операції з переобладнання вантажного ТЗ в пасажирський.

Акциз при імпорті легковика зараз може становити від 20…50 євро (електромобілі або авто з ДВЗ об’ємом до 1 л), до 13 500 євро (дизель, 6 л, вік понад 15 років). Середнє значення акцизу для середньостатистичного легковика віком 10 років і бензиновим двигуном з робочим об’ємом 1,6 л становитиме 700 євро. Отже, приблизно на стільки ж (точніше, плюс ще 140 євро, оскільки ПДВ нараховується «поверх» акцизу) можуть подешевшати «свіжопригнані» автомобілі.

Які це несе ризики?
Якщо розмитнення стане дешевше, – де ж там ризики? А вони є: на стільки ж, на скільки подешевшають імпортовані автомобілі, знизяться ринкові ціни на ті машини, що вже є в Україні. Тобто, відбудеться так звана декапіталізація ринку. Отже, якщо у вас є авто, воно в такому разі подешевшає. Але це не становить проблеми, якщо ви маєте намір колись його продати й одразу купити наступне. Адже наступне теж буде дешевшим.