Як підготувати авто до зимнього сезону?
Низькі температури, погана видимість, сніг та ожеледиця – все це може зробити зимову їзду небезпечною. Але ви можете мінімізувати ризик і залишатися на ходу, дотримуючись наших порад.
У якийсь момент кожної зими, новини несуть страшні історії про водіїв, які потрапили в негоду через швидке погіршення погодних умов на дорозі. Тож є сенс підготуватися до найгіршого, на всякий випадок, і не допустити таких ситуацій з вами.
Підготовка авто до зими
Перш за все: надзвичайно важливо, щоб ваш автомобіль був у справному робочому стані для готовності подолати найгірші умови руху. Ми радимо провести наступні перевірки як необхідні для зимової їзди.
Шини
Якщо ви їздите на зимових, літніх або всесезонних шинах, ми рекомендуємо вам регулярно перевіряти їх стан і тиск. Переконайтеся, що у ваших шинах достатньо протектора – 1,6 мм на три чверті шини, по всьому діаметру, є законним мінімумом, але організатори безпеки дорожнього руху рекомендують шинам мати принаймні 3 мм протектора взимку, щоб забезпечити належне зчеплення в поганих умовах.
Рекомендований тиск в шинах для вашого автомобіля буде вказаний або в інструкції, або на дверній коробці.
Акумулятор
Якщо ви не хочете застрягти посеред дороги через розряджений акумулятор, вам варто взяти свою машину в гараж, щоб перевірити її акумулятор. Переконайтеся, що акумулятор у справному стані та повністю заряджений, і, якщо ви стурбовані, краще інвестуйте в підсилювач акумулятора (бустер), щоб ви могли швидко запустити машину, якщо це необхідно.
Гальма та стоп-сигнали
Вологість, снігові чи крижані умови збільшують гальмівний шлях. Переконайтесь, що гальма вашого автомобіля працюють ефективно і чи працюють стоп-сигнали.
Мастило
Перевірте рівень мастила та переконайтесь, що ви використовуєте правильне моторне масло, оскільки холодна погода може згустити його. Інформацію про те, яке масло використовувати, можна знайти в посібнику або отримати його в сервісному відділі виробника.
Рідина для омивача скла
Ви будете використовувати набагато більше миття лобового скла, ніж зазвичай, через розприскувач, тому подбайте про те, щоб він залишався наповненим. Крім того, необхідно перевірити його концентрацію, щоб рідина не замерзла.
Склоочисники
Перевірте склоочисники: вони не повинні розмазувати бруд по склу. Якщо ваші склоочисники не очищають скло належним чином, спочатку почистіть їх, або замініть, якщо це не допомогло. Загиблі або розколоті щітки склоочисників також слід негайно замінити.
Паливо
Нехай ваша машина буде заправлена паливом на повний бак постійно, щоб ви могли їздити на ній, або щоб зігрітися, якщо ви застрягнете в снігу.
Радіатор
Долийте радіатор антифризом: ваш місцевий СТО зможе перевірити правильність концентрації. Антифриз буває різних кольорів, але, як правило, червоний антифриз зберігається довше, ніж еквіваленти синього, зеленого або оранжевого кольору.
Фари
В умовах, коли видимість знижена, фари вашого автомобіля інформують інших учасників дорожнього руху про вашу присутність. Перевірте, чи всі ліхтарі працюють належним чином, включаючи стоп-сигнали та індикатори. Також перевірте свої протитуманні фари. Однак використовуйте їх лише тоді, коли видимість погана, оскільки вони можуть засліпити інших учасників дорожнього руху та ускладнити огляд ваших стоп-сигналів.
Бережіть себе та свій автомобіль! А Ukrbil Вам в цьому допоможе 🙂